Günce-1

Merhaba 

Bu yazımda size geçen 5-6 ayda yaşadıklarımdan bahsedeceğim biraz.
Aslında yazın başından beri anlatmak isterdim ama okulumun kapatılışı, yeni okul arayışları, tercih stresi, yeni ortam, artık uzakta kalmış olan arkadaşlar… çok da konuşmak istediğim şeyler değil şu an, çünkü üzülüyorum.
Koç Üniversitesine yerleştim. Olduğum yerden gerçekten mutluyum, en azından yerleştiğimi öğrendiğimde öyleydim.
Geçirdiğim bir dönem için asla mutlu değilim, özellikle akademik ve sosyal açıdan.
En çok çaba gösterdiğim dönem olsa da 15 yıllık eğitim hayatımın en kötü notlarını aldım diyebilirim. 6 dersimin 2sini veremedim. Ortalamam inanılmaz düşük, o yüzden söylemeyeceğim. Okulda asla sosyal bir ortamım yok. Sadece önceden tanıdığım kişiler var, bu benimle mi alakalı okulun ortamıyla mı bilmiyorum. (Biliyorum, tabi ki benimle ilgili değil. Ama çaktırmayın.)
Ah ama, gerçekten okulun en iyi 2 oda arkadaşına sahiptim. Birbirimizden çok farklı olmamıza rağmen çok iyi anlaştık, düzensiz uyku saatlerine, değişik yemek alışkanlıklarına sahip biri olarak Aslı ve Beliz benim için çok büyük şanstı.  Kızlar, her şey için teşekkürler.
Bir de şunu fark ettim, Ankarada yaşarken İstanbul’u daha çok geziyordum. İstanbulda olmama rağmen, tamamen üşengeçlikten, dışarıya keşfe çıkmışlığım üç ya da beş. Sanırım gezginci ruhumu yavaş yavaş kaybediyorum, 20 yaşımda yaşlanmış olamam değil mi?
Onca zamana ne oldu, nereye gitti, ne yaptım hiç bilmiyorum ama geçirdiğim bu dönemden çok ciddi dersler aldım bu kesin, ve aynı hataları tekrarlamaya hiç niyetim yok. Bu da bişey ama dimi? Bence öyle.
Evet sevgili okur dertlerimi dinlediğin, ya da dinlemediğin bu yazının sonuna geldim. Çünkü dert yazmaktan sıkılırım, yoksa aslında bunlar daha derin mevzular ve anlattıkça dallanıp budaklanıyor. O yüzden seni de beni de daha fazla sıkmadan, kendine iyi bak diyip yazımı bitiriyorum.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s