-Başlıksız-

Aslında bu yazıda söyleyeceklerimi Twitter’da uzunca bir flood yapmayı planlıyordum. Sonrasında böyle yazmak daha kolay geldi.

Son zamanlarda görmüşsünüzdür bonesiz şal yapan, şalının önünden saçları görünen kapalı arkadaşları. Ama bu arkadaşlardan daha çok bunları yargılayan bir kesim var asla anlayamadığım.

Twitter’da gördüğüm birkaç tweet üzerine yazmak istedim. Konu artık öyle bir yere varmış ki tweet içeriği ‘Allah belanızı versin, tiksiniyorum, böyle kapatacaksan aç’ olacak kadar ileri gitmişti.

Bakın bir durumu, tarzı, stili sevmiyor olmanız anlaşılabilir ama böyle bir dille yargılamak, böyle bir nefret söylemi ne kadar saçma farkında mısınız? Hayır yani sana mı kalmış gidip birine başını aç demek? Herkes ahlak bekçisi olmuş, herkes kendini evliya zannediyor.

Millet orasını burasını açıp gezince sorun yok ama kızın önden 3 tel saçı görünse kafir!

Tesettür öyle yaşanmaz diyorlar, e tamam ama o insan o kadarını yaşayabiliyor demek ki, olması gerekeni olması gereken şekilde anlatmak varken neden böyle bir tavır?

Moda için başlarını örtüyorlar diyorlar, e ne biliyorsun? Peygamber bile ‘Kalbini açıp baktın mı?’ diye soruyor. Sen Ondan daha mı yücesin ki bilinmeyenden haber alıyorsun?

Geride örttüğü onca saçı, kapadığı vücudunu hiçe sayıp 3 tel saçı çıktı diye bir insana böyle hakaretler savurmak ‘insana’ yakışır bir şey değil. Bu gibi durumlar için lügatte hoşgörü diye bir kelime var, bilmem bilir misiniz?

Kimsenin iç dünyasında neler yaşadığını bilmiyorsunuz, arka planda nasıl bir hayatı olduğunu bilmiyorsunuz, neler yaşadığını nerelerden geldiğini bilmiyorsunuz ve yine de böyle ağır bir dille eleştirebiliyorsunuz. Valla tebrikler.

Sadece bu konu için değil, her zaman insanlara ve düşüncelerine saygılı olmak lazım efendim.

Vesselam.

 

Advertisements

One thought on “-Başlıksız-

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s