Hadi Hayırlısı

Yaz geldi.

Kışın yazı, yazın kışı özleyen insanlar olarak hoş gelip gelmediğini ayrı bir vakitte tartışabiliriz. Ama nezaketen şimdilik hoş geldi diyelim.

Bütün başlangıçlarda olduğu gibi, bu yaz başında da tabi ki kendime bir sürü hedefler koydum ve sözler verdim. Geçtiğimiz sene okul başlarken uzunca bir bucket list yapmıştım kendime ve sadece 4-5 tanesini gerçekleştirdim.

Bu yaz her şey daha farklı olacak! (Arkada planda Eye of the Tiger çalıyor. Sen de duyuyor musun?)

SAM_1362 copy.jpg

Okumam gereken kitaplar, izlemem gereken filmler, görmem gereken yerler, tatmam gereken yemekler ve vermem gereken kilolar var. Son ikisi birbirine biraz tezat düştü farkındayım. Ama ikisini de istiyorum. Yemek yemeyi çok seviyorum ama kilo almaktan nefret ediyorum. En son diyet denememde 3. Gün sonunda ‘Çikolata istiyorum’ diye ağlayarak bırakmıştım. E hayırlısı diyelim o zaman.

Game of Thrones serisini baştan sona okumak istiyorum mesela ya da Marc Levy’nin okumadığım kitabı kalmasın istiyorum. Sürekli sonraya ertelediğim kült filmler var, onları izlemek istiyorum. Deli gibi gezmek, yeni yerler, mekanlar keşfetmek ve bunları herkesle paylaşmak istiyorum. Ve artık ehliyet almak istiyorum.

Ya ben çok fazla şey istiyorum. Ama zor şeyler olduklarını düşünmüyorum. Tek sıkıntı bugünün işini asla bugün yapmayan, erteleyebildiği kadar erteleyen bir insan olmam. Bunu aşabildiğim zaman hayatım ve geleceğim adına çok büyük bir adım atmış olacağımı hissediyorum.

Kısa zamanda oturup kendime yaz için bir hedef listesi oluşturmalı ve bu listeye göre hareket etmeliyim. Planlı olunca her şey çok daha kolaylaşıyor.

Bu yazı biraz kendinden bıkmışlığın dışa vurumu oldu, ama hepimize olur böyle şeyler arada?

Dimi?

Evet sevgili okur konuyla ilgili tavsiyelerini duymak beni mutlu eder, eğer varsan ve bu yazıyı okuduysan kendine iyi bak. Yazıyı okumadıysan bakmasan da olur.

Ehheheh. Şaka.

🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s